Арт терапія. Вправи
Всім відомо, що арт-терапія є ефективним методом вирішення внутрішніх психологічних проблем людини, в основі якого…
мета: Створення атмосфери психологічного комфорту і підтримку психоемоційного здоров`я учнів, створення в групі позитивного емоційного настроя- розвиток впевненості у власних силах.
вік: 10-14 років.
час: 2 зустрічі по 30-40 хвилин.
Коментар: вправи можна використовувати при підготовці до іспитів, контрольних робіт.
хід заняття
Ведучий. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що таке успіх.
Модифікація гри К. Фопеля «прошепоти ім`я».
мета: Налаштувати дітей на доброзичливий лад.
Інструкція. Сядьте, будь ласка, в коло. Зараз кожен з вас буде пошепки вимовляти своє ім`я сусіда, який сидить зліва. Сусід зліва буде говорити: «Здрастуй (ім`я сусіда)», потім своє ім`я пошепки сусідові зліва. І так, поки все не назвуть своє ім`я.
мета: Згуртування групи, підвищення самооцінки.
матеріали: Папір, кольорові олівці, фломастери.
Інструкція. Діти сидять у колі. Ведучий пропонує підібрати асоціації до слова «Успіх». Завдання дітей: повторити те, що сказав попередній учасник, і назвати свою асоціацію до слова. Потім ведучий пропонує дітям намалювати асоціацію до слова «Успіх». Після цього організовується виставка малюнків.
аналіз вправи
- Чи важко було підбирати слова?
- Що було легше - підбирати слова або зробити малюнок?
- Що ви відчували, коли розповідали про успіх?
Ведучий. Молодці, зараз ми з вами спробуємо відчути радість від своєї діяльності.
Модифікація вправи С. Гіппіус (в кн .: «Гімнастика почуттів». М .: Мистецтво, 1967).
мета: Підвищення впевненості, стимуляція почуття успіху.
Інструкція. За моєю командою (я хлопну в долоні) кричите «Ура!». (Діти виконують.)
Ведучий пояснює учасникам, що кричати потрібно тоді, коли виникає привід. І в ту секунду можна голосно говорити, щиро радіти. Наприклад, «Я достроково здав іспит!», «Я отримав« 5 »!», «Я впорався із завданням!». В цьому випадку зміцнюється звичка діяти доцільно.
аналіз вправи
- Що ви відчували, коли раділи успіху?
- Як ця вправа може допомогти в підготовці до іспитів?
Ведучий. Молодці, налаштувалися на успіх.
мета: Активізувати ресурси для прагнення до успіху, підвищення самооцінки.
матеріали: Листи А4, кольорові олівці.
Інструкція. На шляху до успіху зустрічаються різні перешкоди, перепони, і від того, як ми їх подолаємо, залежить, чи досягнемо ми його. Зараз ми спробуємо йти до успіху через різні перешкоди. На початку нашого шляху ми на листочках напишемо якості, які допомагають нам на шляху до успіху. Вам потрібно на приготованих листах кольоровими олівцями написати свої позитивні якості.
Тепер нам потрібно за допомогою лічилки вибрати двох учасників.
Коли діти виберуть учасників, їм пропонується встати один навпроти одного на певній відстані (близько 2 метрів). Ведучий розкладає між учасниками листи А4 з написаними якостями.
завдання: Один учасник в ролі веденого, другий - в ролі поводиря. Завдання другого учасника - говорити, скільки і в якому напрямку зробити кроків, щоб не наступити на перешкоду. Якщо ведений настав на перешкоду, гра припиняється. Листок перевертається, і ведений зачитує якість. Потім учасники гри міняються місцями.
Ведучий. Зараз ми з вами спробуємо згадати свої успіхи і визначити цілі, що ведуть до успіху.
мета: Підвищення впевненості, самооцінки. Матеріали: картки з намальованою маленької лесенкой- ватман з намальованою великий драбинкою.
Інструкція. Учасникам лунають картки з намальованою драбинкою. Кожен повинен намалювати себе на певній сходинці драбинки. Потім на листочках записати свої успіхи в школі, вдома, в гуртку. Ведучий говорить, що кожен наш успіх піднімає нас на одну сходинку вгору.
- Тепер я покладу на підлогу ватман з намальованою драбинкою успіху, і ви повинні встати на будь-яку вподобану вам сходинку «Впевненості».
Потім ведучий пропонує на верху драбинки написати свою мету при підготовці до іспитів, уроків. Потім на кожній сходинці написати, що кожен буде робити після досягнення своєї мети.
Інструкція для ведучого. Якщо в групі є діти, які намалювали себе внизу драбинки, запропонувати їм розповісти про свої успіхи і знову дати картку і запропонувати намалювати себе.
аналіз вправи
- Як ви думаєте, планування дій веде до успіху?
- Чому важливо визначати мету?
- Як може допомогти цілепокладання готуватися до іспитів? Чому?
Ведучий. Хто такий, на вашу думку, самостійна людина? Як ви думаєте, самостійна людина може стати успішним? Зараз ми з вами спробуємо розібратися в цьому.
Модифікація плаката Е. Лютов, Г. Моніно.
мета: Розширення поведінкового репертуару і життєвого досвіду дітей, вміння домовлятися в групах.
матеріали: Олівці, ватман, фарби, кольорові олівці, картки (картки до вправи знаходяться у вкладенні).
Інструкція. Діти сидять за столами. Ведучий просить їх назвати свої приклади прояву самостійності, потім роздає картки з описом різних способів поведінки. Дітям необхідно вибрати ті картки, які підходять їм.
Інструкція для ведучого. Якщо діти не знайшли потрібний для них спосіб поведінки, то їм пропонується написати свій власний. Потім педагог зачитує всі способи поведінки, які написали діти, узагальнює їх і робить висновок про те, які способи характерні для них. Після узагальнення педагог пропонує дітям розділитися на трійки і намалювати на ватмані ті способи поведінки, які вони використовують в своєму житті.
аналіз вправи
- Як ви думаєте, що можна зробити, щоб завжди виконувати домашні завдання?
- А добре це чи погано - не виконувати свої обіцянки?
мета: Закріпити розуміння, які емоції супроводжують успіху.
матеріали: Фарби, аркуші паперу.
Інструкція. Дітям пропонується подумати і намалювати, якого кольору успіх. Обов`язкова умова: малювати учні повинні руками.
аналіз вправи
- Як ви думаєте, який колір дружить з успіхом?
- Чи буває у вас настрій такого кольору?
- Як ви себе при цьому відчуваєте?
підсумок заняття
Діти сідають в коло. Ведучий включає запис, і на тлі тихої, спокійної музики діти діляться своїми почуттями. Наприклад, «Я відчуваю зараз задоволення», «Я - захват» і т.д.
Всім відомо, що арт-терапія є ефективним методом вирішення внутрішніх психологічних проблем людини, в основі якого…
мета: підвищення рівня батьківської компетентності.завдання: рефлексія своїх взаємин з дитиною-підвищення самооцінки,…
Мета програми: навчання дітей прийомам регулювання почуття хвилювання через довільне зміна…
зміст:«Іди, злість!» «Ми - актори» «Школа дружби і…
Постановка цілейЗаняття допоможе старшокласникам поміркувати про своє майбутнє і про те, як його будувати, спонукає…
Заняття, присвячене об`єднанню класного колективу і розвитку навичок взаємодії в команді,…
Що відбувається на світі? - А просто зима. - Просто зима, вважаєте ви? - Гадаю. Я ж і сам, як умію, сліди прокладає …
зміст:Заняття 1. «Будемо знайомі!» Прийняття правил групової роботи Заняття 2. «Що таке…
Робота з учнями у яких проблеми в спілкуванні. Робота з учнями з несформованими навичками спілкування або неадекватним…
Програма групової роботи з проблеми шкільної тривожності для учнів п`ятого класу(варіант 1)Заняття 1. Встановлення…
Вся система російського освіти при переході на нові стандарти навчання зазнає великі зміни.…
Можливості гри.Гра «Перспектива» відноситься до проектно-аналітичним ігор. У грі…
Возможності труднощі при здачі ЄДІ в основному пов`язані з особливостями сприйняття учнем ситуації іспиту, з…
Гра на формування доброзичливої атмосфери в класі.мета: створення комфортної психологічної обстановки в класі,…
зміст:Розробка семінару-тренінгу.Додаток 1-6.Додаток 7 .: пам`ятка "Симптоми професійного вигорання"Додаток 8 .:…
Програма групової роботи з проблеми шкільної тривожності для учнів п`ятого класу (варіант 2)Заняття 1. Вироблення…
Процес аналізу отриманого досвіду, в перебігу якого він досліджується, обговорюється і перетворюється в навчання…
Інструкція: Вам пропонується 36 висловлювань, що визначають успіх. Прочитайте уважно всі твердження. Розгляньте їх з…
Нередко цікавість або бажання зазнати заборонений плід або прагнення продемонструвати свою сміливість керують підлітком…
Групові ігри для підвищення самооцінки дитини і зниження тривожності. 1. Гра "Похвалілкі" Діти сидять у колі (або за…
Ето вправу має широке поле асоціацій, пов`язаних як з ситуацією "наркоман-наркотик", так і з різноманітними…