Сила, обман, сміх і переконання

Одного разу учень запитав:

- Учитель, часто буває так, що я приходжу кудись, хочу зустрітися з тим, хто міг би стати новим клієнтом, а його секретар не пускає мене і навіть не говорить йому про те, що я прийшов. Навчи, як прорватися через секретаря?

- Прорватися? - посміхнувся Вчитель. - Гарне слово ...

Він повів учнів за собою до великого залу, розставив половину з них в ланцюг поперек залу і велів узятися за руки. Іншим він дав завдання: потрапити на іншу половину залу. Деякі спробували розірвати перешкоду силою, але їм протистояли не менш сильні партнери. Часом навіть зав`язувалася невелика бійка, і нікому з тих, хто застосував силу, потрапити на інший бік залу не вдалося. Інші підходили, зойкали, зробивши раптом перелякане обличчя, дивлячись за спину «противнику».

Деяким з них вдалося проскочити, користуючись переляком партнера. Треті підходили і починали лоскотати руками «перешкоду». Так їм вдавалося подолати її. Четверті не застосовували ні силу, ні хитрість, ні лоскіт, вони довго стояли і щось говорили тим, хто їх не пускав. Зрештою, частина з них теж пройшла на іншу половину залу. Коли все, так чи інакше, спробували свої сили, Учитель плеснув у долоні і велів їм іти по домівках і думати над тим, чим вони займалися, а назавтра зібратися в цьому ж залі.

На другий день Учитель звелів їм вступити до точності так само, як і вчора. І знову ті, які намагалися прорвати ланцюг силою, нічого не добилися. Тим, хто обдурив минулого разу, сьогодні ніхто вже не вірив, і вони також залишилися ні з чим. Коли ті, хто вчора лоскотав своїх суперників, тільки наблизилися до них, вони, згадавши лоскіт і заздалегідь здригаючись, послабили хватку і легко пропустили їх. Ті ж, кому вчора вдалося вмовити пропустити їх, впоралися із завданням на цей раз ще швидше.

- Ви бачили самі, - сказав Учитель. - Силою нічого не доб`єшся, обманом доб`єшся, але тільки один раз, а дія сміху і переконання лише посилюються з часом.




Ділова притча від Тадао Ямагучі



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ

Чому люди кричать? Притча фото

Чому люди кричать? Притча

Одного разу мудрий Учитель запитав своїх учнів: «А ви знаєте, чому люди кричать, коли вони сваряться?»Один…

Кращий день в тижні С„РѕС‚Рѕ

Кращий день в тижні


- Учитель, скажи, чи існує день, найбільш сприятливий для того, щоб звертатися з пропозицією до покупця? - День?…

Приходь учора! фото

Приходь учора!


Одного разу до Вчителя прийшов учень і запитав: - Учитель, я помітив, що часто втрачаю клієнта абсолютно…

Повторюй! фото

Повторюй!


Один з кращих учнів запитав: - Учитель, що робити, якщо покупець не хоче віддавати гроші за товар, який він давно…

Розум або авторитет? фото

Розум або авторитет?


Одного разу учень сказав Учителю: - Учитель, я придумав багато удосконалень і поліпшень для підприємства, в якому…

Цегла і гній фото

Цегла і гній


Одного ранку Учитель зібрав усіх своїх учнів і сказав їм: - Чим відрізняється товар «цеглини» від…

Купи! фото

Купи!


Одного разу до Вчителя прийшов учень і запитав: «Учитель, я кілька днів намагаюся продати велику партію…

Картина в кабінеті фото

Картина в кабінеті


Одного разу учні запитали: - Учитель, як правильно почати розмову з покупцем, прийшовши до нього в гості? …

Притча про любов фото

Притча про любов

Один раз Учитель запитав у своїх учнів:- Чому, коли люди сваряться, вони кричать?- Тому, що втрачають спокій, - сказав…

Оформлення свята фото

Оформлення свята

Свято - це, перш за все, атрибути, що створюють свято, які допомагають створити святковий настрій і веселощі. Красива…

Чайний майстер і самурай фото

Чайний майстер і самурай


У Китаї, в черговий період смути, коли Китай розпався на купу ворогуючих між собою царств, які воювали один з…

Пильність фото

Пильність


До одного дуже старому Учителю прийшов принц і сказав: - Мене послав батько. Він старий і не проживе довго. Він…

Скупе навчання фото

Скупе навчання


Молодий токійський лікар на ім`я кусудам зустрів однокашника, який вивчав тепер дзен. Він запитав його, що ж це…

Величезні хвилі С„РѕС‚Рѕ

Величезні хвилі


На початку ери Мейдзі [1868-1912] жив знаменитий борець на ім`я Про Нами - Величезні Хвилі. Надзвичайно сильний,…

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Сила, обман, сміх і переконання