Розум або авторитет?

Одного разу учень сказав Учителю:

- Учитель, я придумав багато удосконалень і поліпшень для підприємства, в якому працюю, але господар не слухає мене.

- Розкажи детальніше.

І учень розповів про ситуацію, яка склалася в його фірмі. Про тих пропозиціях, які він намагався донести до свого начальника. Про те, як той, не дослухавши його до кінця жодного разу, переривав розмову і, пославшись на термінові справи, тікав або виїжджав абикуди. Про те, як все доповіді та письмові пропозиції поверталися до нього з позначкою: «Нагадай наприкінці року» або «Зараз не час».

- Все, що ти пропонуєш, звучить розумно, - насупився Вчитель. - Виклади це на папері.

На наступний ранок учень приніс Учителю свої пропозиції, записані на двадцяти аркушах дорогою і красивою паперу. Учитель поставив під останнім листом свій підпис, і учень відніс папери хазяїнові, на цей раз вже від імені Вчителя.

Увечері він прибіг радісний і сказав, що все пропозиції прийняті з вдячністю, а також поклав перед Учителем досить велику суму грошей, сказавши, що це - подяка начальника за мудрі поради.

- Чому ти радієш? - запитав Учитель. - Йому не потрібен розум, йому потрібен авторитет. Ця фірма не гідна тебе.

Учитель віддав всі гроші учневі й порадив організувати своє підприємство.

Ділова притча від Тадао Ямагучі



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ

Чому люди кричать? Притча фото

Чому люди кричать? Притча

Одного разу мудрий Учитель запитав своїх учнів: «А ви знаєте, чому люди кричать, коли вони сваряться?»Один…

Кращий день в тижні С„РѕС‚Рѕ

Кращий день в тижні


- Учитель, скажи, чи існує день, найбільш сприятливий для того, щоб звертатися з пропозицією до покупця? - День?…

Приходь учора! фото

Приходь учора!


Одного разу до Вчителя прийшов учень і запитав: - Учитель, я помітив, що часто втрачаю клієнта абсолютно…

Повторюй! фото

Повторюй!


Один з кращих учнів запитав: - Учитель, що робити, якщо покупець не хоче віддавати гроші за товар, який він давно…

Цегла і гній фото

Цегла і гній


Одного ранку Учитель зібрав усіх своїх учнів і сказав їм: - Чим відрізняється товар «цеглини» від…

Купи! фото

Купи!


Одного разу до Вчителя прийшов учень і запитав: «Учитель, я кілька днів намагаюся продати велику партію…

Картина в кабінеті фото

Картина в кабінеті


Одного разу учні запитали: - Учитель, як правильно почати розмову з покупцем, прийшовши до нього в гості? …

Притча про любов фото

Притча про любов

Один раз Учитель запитав у своїх учнів:- Чому, коли люди сваряться, вони кричать?- Тому, що втрачають спокій, - сказав…

Бавовна однієї долоні С„РѕС‚Рѕ

Бавовна однієї долоні


Настоятелем монастиря Кеннін був Мокурай - Безмовний Гром. У нього був улюбленець на ім`я Тое, якому було всього…

Живи своєю мрією фото

Живи своєю мрією


Мій друг Монті Робертс - власник ранчо в Сан-Ісідро. Він запросив мене погостювати в його будинку, а також…

Пильність фото

Пильність


До одного дуже старому Учителю прийшов принц і сказав: - Мене послав батько. Він старий і не проживе довго. Він…

Скупе навчання фото

Скупе навчання


Молодий токійський лікар на ім`я кусудам зустрів однокашника, який вивчав тепер дзен. Він запитав його, що ж це…

Історії про миямото мусаси фото

Історії про миямото мусаси


Cінмен Мусаси-но-Камі Фудзівара-но-Генсін, більш відомий під ім`ям Ідзумі Міямото Мусасі, народився в селі Міямото…

Величезні хвилі С„РѕС‚Рѕ

Величезні хвилі


На початку ери Мейдзі [1868-1912] жив знаменитий борець на ім`я Про Нами - Величезні Хвилі. Надзвичайно сильний,…

Проект фото

Проект


Один Майстер дзен, будучи архітектором, проектував новий храм. Поруч з ним постійно перебував його перший учень.…

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Розум або авторитет?