Ти і я висловлювання


-48-

Ситуація. Дитина дивиться телевізор, включивши його так голосно, що заважає розмовляти батькам, які перебувають в сусідній кімнаті.




Рішення. Для того щоб знайти вихід з ситуації, що виникла, можна піти по одному з двох шляхів. Перший передбачає використання батьками так званого «Ти» -висловлювання: «Ти що, не можеш бути уважнішою до інших? Чому ти включив телевізор так голосно? ». Як правило, цей шлях, швидше за все, призведе до виникнення конфлікту.

Інший варіант, найбільш прийнятний, багато в чому допомагає зняти психологічну напругу в даній ситуації, - використання «Я» -висловлювання: "Я погано себе почуваю. Мені треба поговорити з твоїм батьком, а цей шум сильно нам заважає ».

«Я» -висловлювання - це спосіб вербального вираження почуттів, що виникають в напружених ситуаціях. Для освоєння «Я» -висловлювання необхідне усвідомлення на рівні:

  • думок: судження, думки, роздуми, інтерпретації та ін .;
  • почуттів: настрій, афекти, пристрасті та ін .;
  • тілесних відчуттів: м`язових, внутрішніх органів тощо.

В «Я» -висловлювання робиться акцент на почуттях і причини, що їх викликали.

«Я» -висловлювання складаються з трьох частин, кожна з яких є необхідною умовою успішності застосування цього психологічного прийому.

  • Опис ситуації, що викликала напругу: «Коли я бачу, що ...», «Коли це відбувається ...», «Коли я стикаюся з тим, що ...».
  • Точне називання своїх почуттів, які долають в цій ситуації: «Я відчуваю ...», «Я не знаю, як реагувати ...», «У мене виникли проблеми ...».
  • Називання причини цього почуття.
Повернутися до списку

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ

Дитину виховують батьки! фото

Дитину виховують батьки!

Будь-які батьки бажають для своїх дітей тільки найкращого. Але не всі вони замислюються про те, що на характер малюка…

Як висловити свої почуття фото

Як висловити свої почуття

Дооли ви говорите про своїх почуттях дитині, виступайте від себе. Повідомте про своє переживання, а не поведінку…

Експресивна мова фото

Експресивна мова

Процес породження мовного висловлювання, представленого в усній або письмовій формі. Початок цього процесу лежить в…

Комунікативна функція мови фото

Комунікативна функція мови

Використання мови для повідомлення іншим будь-якої інформації або спонукання їх до дій. Надсилаючи звіт про проблеми…

Недомовлені слова фото

Недомовлені слова

Якщо ви слухаєте лише мої слова, не зрозумієте, що я хотів сказати насправді. Кожне сприймається нами повідомлення…

Формула успіху фото

Формула успіху

Чи існує таке поняття, як "формула успіху"? У цій статті ви знайдете один з варіантів відповіді на це питання…

Внутрішній діалог фото

Внутрішній діалог


Іноді ми помічаємо, що мимоволі говоримо вголос самі з собою. Вдома чи на вулиці, в самоті або на людях, в…

Прояв почуттів фото

Прояв почуттів

Почуття, тільки почуття, і нічого більше! Конфліктні ситуації викликають емоції. Ваша здатність керувати власними…

Побоювання фото

Побоювання

ТЕрмін `побоювання`Означає заклопотаність, тривогу особистості при неможливості реалізувати якусь із своїх потреб. В…

Етапи слухання фото

Етапи слухання

виділяють три етапи слухання. Етап 1 - отримання інформації. На цьому етапі ви сприймаєте повідомлення за допомогою…

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Ти і я висловлювання